fbpx

Strona poświęcona jest osobom Świętym, Błogosławionym i Sługom Bożym czczonym przez chrześcijan na całym świecie.

Naszą intencją jest przywrócenie pamięci o świętych Postaciach – tych mniej lub bardziej znanych i tych zupełnie zapomnianych. Jest ich wiele, a każdy święty ma swoją własną historię, opowieść o życiu, poświęceniu, wewnętrznej mocy, trudnej ścieżce wiary. Święci byli ludźmi z krwi i kości. Żyli, pracowali, chorowali, tęsknili, walczyli, wątpili, kochali. Takich możecie ich tu zobaczyć. Poznawanie ich to odkrywanie korzeni i tradycji chrześcijaństwa. Spojrzenie na ich wizerunki to wspaniała podróż przez czas i chrześcijańską duchowość.

Drugą intencją strony jest przypomnienie patronatów, swoistych specjalizacji, które świętym zostały przypisane przez tradycję, wiernych i hierarchów Kościoła.

Przez setki lat chrześcijanie żyli wśród swoich patronów, ciesząc się ich pomocą i wsparciem.

Szukasz swojego Patrona? Jesteś we właściwym miejscu. Znajdziesz tu orędowników w sprawach wielkich i małych. Pomocników w sprawach codziennych i wyjątkowych oraz w sytuacjach, które wydają się bez wyjścia. Wzywani w chorobie i biedzie, patroni naszych imion i zawodów to „zweryfikowani fachowcy”, na których wstawiennictwo zawsze możemy liczyć.

Poznaj i daj poznać innym swoich świętych orędowników, pomóż im wyjść z zapomnienia, a Oni też Ci pomogą.

Główną linię wizerunków zaprojektowała i wykonała artystka Anna Malinowska w oparciu o biografie i atrybuty opisywanych postaci.